Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Satanizm
Strona Główna | Księga Gości 1 | Dodaj do Księgi | Dodaj do Ulubionych | 2218Satanizm

Wiele osób traktuje Satanizm jako sektę , pod-religie itd jakby na to nie spojrzeć mają rację. Gdyby nie to jakie są "owoce" działań satanizmu byłby on religią taką jak buddyzm chrześcijaństwo itd.

Istnieją (są różne teorie 3 lub 4) jak dla mnie 3 rodzaje satanizmu:
- podwórkowy
- ateistyczny
- autentyczny

Podwórkowy to takie Czarne Msze, jedzenie czarnych kotów, rysowanie pentagramów na ścianach, profanacja miejsc chrześcijańskich picie swojej krwi cięcie innych ludzi zasypywanie solą i zszywanie grubą czarną nicią itd itd ...
Podwórkowy to zaczynanie poznawać satanizmu zaczęcie się w to bawić, zagłębiać ok 60% satanistów właśnie od tego zaczynało o ile nie 70% i nie 80% bo przcież jakoś to w końcu trzeba poznać. To zwykle właśnie oni nie ukrywają się ze swoim wyznaniem rozgłaszają to i wciągają do tego innych.

Ateistyczny to traktowanie Szatana, Lucyfera za symbol, za siłę a nie jako osobę tak jak w sataniźmie autentycznym i podwórkowym. Zwykle są to duże zgromadzenia, np Antoni La Vey kontynuował po Crowley'u Kościół Szatana który wyznawał satanizm ateistyczny. Ten rodzaj wiąże się z dużą ilością okultyzmu.

Autentyczny to działanie według opisów The Satanic Bible (Biblia Szatana), The Satanic Rituals (Rytuały Satanistyczne), The Complete Witch (Kompletna Czarownica). Sataniści autentyczni działają w małych grupkach od 1 osoby do 20 maks.25 osób. Są oni bardzo skryci do swoich rytułałów zapraszają co najwyżej rodzinę i bliskich przyjaciół.

Szacuje się że na świecie jest ok 2 mln satanistów chociaż osobiście sądzę że jest ich ponad 3 mln. Mozna za to wyróżnić 5 poziomów satanistów :
1)Obejmuje uprawiających wróżbiarstwo oraz łagodne formy magii tradycyjnej
2) Stanowi młodzież poddana muzyce satanistycznej, grom komputerowch, narkotykom, sporadycznie uczęszczającym na seanse satanistyczne
3)Samozwańcze grupy o charakterze satanistycznym handlujący alkoholemuprawiający rutualne orgie seksualne
4)"Religie publiczne" tzn. uznane powszechnie legalnie działające stowarzyszenia i kościoły satanistyczne propagujące ezoteryczny okultyzm.
5)Zwani innaczej "hard-core" tworzą sataniści stanowiący "twardy rdzeń" praktykujący składanie ofiar ku czci Satana. Działają w miarę zorganizowanie tworząc tzw. gang grotto lub kręgi o zróżnicowanym stopniu przynależności

To w sumie na tyle o różnych rodzajach satanistów. Zapewne jest ich o wiele wiele więcej ale te są najczęstsze najwięcej się ich spotyka. Tylko jakieś odrębne jednostki nie pasują do tych opisów, a ile jednostek tyle rodzajów.


Głosuj (0)

majkaip666 14:17:21 12/12/2012 [Powrót] KomentujProfil:

Satanizm


Archiwum:
2012
Grudzień


Ulubieni:


Linki: